Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy w TDi 110koni da sie zamontowac skrzynie 6-cio biegową??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy w TDi 110koni da sie zamontowac skrzynie 6-cio biegową??

    Nie rozumiem jednego , skoro masz dylemat pomiędzy FF2 1.6 i O2 1.9 to czemu nie porównasz tych samochodów w takich samych silnikach? Jedyny wytrwały Ford to Transit :-) Sąsiad ma FF2 1.6 w sedanie i mówi że jak włączy klimę to nie ma czym jechać :|

  • #2
    Czy w TDi 110koni da sie zamontowac skrzynie 6-cio biegową??

    Czy w TDi 110koni da sie zamontowac skrzynie 6-cio biegową bez wiekszych problemow,
    czy trzeba zmieniac cosc jeszcze???
    Czy skrzynie "6'stki" od VW 130koni beda pasowac???

    pozd
    Marek

    Komentarz


    • #3
      Re: Czy w TDi 110koni da sie zamontowac skrzynie 6-cio biego

      Zamieszczone przez multimax
      Czy w TDi 110koni da sie zamontowac skrzynie 6-cio biegową bez wiekszych problemow,
      czy trzeba zmieniac cosc jeszcze???
      Czy skrzynie "6'stki" od VW 130koni beda pasowac???
      Do silnika pasowac bedzie inne sa polosie i je trzeba tez zmienic.
      Gdzies na forum bylo juz o tym(poszukaj) ,ale nikt z forum jeszcze skrzyni nie zmienil :roll:
      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

      Komentarz


      • #4
        Nie jest to Plu and Play :wink:
        Luca kombinował ale spasował, może się wypowie.
        Pzdr
        Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
        Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
        BMW serii 3... Radość z jazdy.

        Komentarz


        • #5
          Witam , jest kilka rzeczy, które musisz zmienić, półosie, wysprzęglik, sprzęgło i jeszcze parę spraw. Ogólnie da się zrobić ale kasy trochę trzeba włożyć i pracy.
          Jedyne co da Ci 6 to większy v-max i ciszej w samochodzie przy wyższych prędkościach.
          Choć dobra 5 potrafi nawet 240/h pokazać ale obroty niestety są bardzo wysokie.
          Decyzja należy do Ciebie, ja stwierdziłem że na razie się w to nie bawię.
          "Życie jest bezwzględne, nie lituje się nad nikim"
          Pokój jego duszy - Kris 27-09-2003
          Pionek znów gra.......

          Rodzinne Combiaczki AHF i BKD by ALI oraz E 30
          www.dynosoft.pl

          Komentarz


          • #6
            Czekajcie czekajcie.. to w 110 nie było 6 skrzyni ?? dziwne to bo jechalem octa 110 i miała 6 biegów do przodu i jeden nawet do tyłu :P ale poważnie na 100000% miała 6 biegów.. aha no i tak było fabrycznie.. bo to było auto z salonu skody w kielcach ktorym mielismy jazde testową...
            BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

            Było O1 jest O3

            Komentarz


            • #7
              nie bylo, tylko w 101 KM w wersji 4x4 oraz w 130 KM

              Komentarz


              • #8
                Chyba ze jazda testowa byla VW golfem 110KM i do niego za doplata 1500zl byla skrzynia 6-gowa.
                TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                Komentarz


                • #9
                  Qulek, a nie byla to moze 101PD 4x4?

                  Bo 110tki seryjnie nie mialy skrzyn 6tek.
                  "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                  Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                  STOP ECO-TERRORISM!

                  Komentarz


                  • #10
                    z tego co pamietam do do Fabii 1.9 TDI tej z JC-auto :szeroki_usmiech wkładali 6 bieg. skrzynie....spróbuj zagadac do Grzyba na streetracing.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      wydaje mi sie ze nie mogla to byc 110 bo tak jak Purchawa napisal do niej nie montowali!!!
                      Skoda Octavia 19-TDI Elegance 136/304NM

                      Komentarz


                      • #12
                        Cos mi stuka w skrzyni, jeszcze nie zostalo to dokladnie namierzone i zdiagnozowane.
                        Zazwyczaj remonty skrzyn nie sa zbyt oplacalne ;/
                        Generalnie przygotowuje sie na najgorsze - czyli wymiane skrzyni.
                        Jesli wymiana bedzie konicznascia chciabym wiedziec ile musiabym wiecej dolozyc zeby byl o tej jeden bieg wiecej.

                        Komentarz


                        • #13
                          Purchawa, może kurde no bo faktycznie jakaś wyższa była.. to auto szefunia salonu wiec była wersja buissnes a że on lubi polować to cholera faktycznie mogło być 4x4 ops: może podjade sprawdzić jutro dla pewności
                          BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

                          Było O1 jest O3

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez multimax
                            Generalnie przygotowuje sie na najgorsze - czyli wymiane skrzyni.
                            Jesli wymiana bedzie konicznascia chciabym wiedziec ile musiabym wiecej dolozyc zeby byl o tej jeden bieg wiecej.
                            W Aso 15 tysięcy PLN za 5, za 6 na rynku wtórnym kilka ładnych tys PLN + rzeczy potrzebne do tego by to wszystko działało - Powodzenia
                            "Życie jest bezwzględne, nie lituje się nad nikim"
                            Pokój jego duszy - Kris 27-09-2003
                            Pionek znów gra.......

                            Rodzinne Combiaczki AHF i BKD by ALI oraz E 30
                            www.dynosoft.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              za 2000PLN widzialem uzywke 6biegowa na gieldzie byla gwarancja na sprawdzenie tak ze cena nie taka straszna

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Luca
                                Witam , jest kilka rzeczy, które musisz zmienić, półosie, wysprzęglik, sprzęgło i jeszcze parę spraw. Ogólnie da się zrobić ale kasy trochę trzeba włożyć i pracy.
                                Jedyne co da Ci 6 to większy v-max i ciszej w samochodzie przy wyższych prędkościach.
                                Choć dobra 5 potrafi nawet 240/h pokazać ale obroty niestety są bardzo wysokie.
                                Decyzja należy do Ciebie, ja stwierdziłem że na razie się w to nie bawię.
                                witam wszytkich po raz 1-szy ,

                                dla tych co planują wymianę (Vmax + cisza) = nie lepiej pomyśleć o "przedłużeniu" 5-ki :?: (wymiana pary zębatek= spadek obrotów - w zależności od pary - 300 do 500 obr./min.). Takie zejście z 4.000 do 3.500 to chyba już coś :!:
                                ... jednak te min. 165 km trzeba pod butem mieć :?
                                pozdrowienia

                                leotdi
                                -----------------------
                                +180kM ASV by Ali

                                Komentarz


                                • #17
                                  zwykla skrzynka 5 biegowa do tdi to wydatek pare stowek-tanie sa bo cholery nie chca sie psuc

                                  ale do 1.6 cena znacznie wieksza hahaha wieksze zapotrzebowanie

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    skrzynia od TDI do 1.6 bedzie pasowala plug and play, wady... autko bedzie szybsze, ale ciut slabsze na przyspieszeniu. tzn spadnie przyspieszenie o jakies 5% a predkosc wzrosnie i bedzie ciszej w aucie.

                                    [ Dodano: Nie 04 Cze, 06 12:47 ]
                                    poza tym sugeruje poszukac skrzyni od glofa II, III albo corrado, passat itp... z silniami 1,8 albo G60... takie skrzynie mozna kupic za 500-600zl a pasuja bez problemu
                                    1,9TDi ASV/VP - było - 117HP/252Nm, teraz jest ??? ALIGATOR

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ponizej 1200zl za 5 biegowa do TDI to ciezko z tego co sie orientuje w cenach tych skrzyn.

                                      Tak z benzyn mozna wkladac, tylko trzeba montowac z mocnych benzyn, zeby sie szybko nie zmielila :twisted:
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez lamina
                                        skrzynia od TDI do 1.6 bedzie pasowala plug and play, wady... autko bedzie szybsze, ale ciut slabsze na przyspieszeniu. tzn spadnie przyspieszenie o jakies 5% a predkosc wzrosnie i bedzie ciszej w aucie.

                                        [ Dodano: Nie 04 Cze, 06 12:47 ]
                                        poza tym sugeruje poszukac skrzyni od glofa II, III albo corrado, passat itp... z silniami 1,8 albo G60... takie skrzynie mozna kupic za 500-600zl a pasuja bez problemu
                                        wg mnie krzynka od 1.6 jest zbyt słaba, i nie wytrzyma długo. Jeśli już to raczej trzeba szukać takiej z dłuższymi przełożeniami. Mam EGS (wersja Sport) i przykładowo dla 220km/h licznikowo obroty wynoszą 4.500, a jak pisałem - wymiana 2 zębatek i zejście - do 4.000 dla V=200 to naprawdę duże osiągnięcie.
                                        pozdrowienia

                                        leotdi
                                        -----------------------
                                        +180kM ASV by Ali

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Maicroft, piszesz o cenach z allegro czy na gieldach?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Za 1200zl to jest cena jaka juz nie raz slyszalem na szrotach. Czasem maja jakies po okolo 1000zl, ale wiem ze jest to towar ktory bardzo szybko schodzi lub jest na tzw zamowienie - nie wnikalem co to znaczy :twisted:

                                            A Bielsko jest jak kilka innych miejsc w Polsce, jednym z wiekszych smietnikow z czesciami :diabelski_usmiech
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              taaa Kurniki rulezzz
                                              ASV 147PS@307Nm

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez leotdi
                                                Mam EGS (wersja Sport) i przykładowo dla 220km/h licznikowo obroty wynoszą 4.500
                                                EGS to jest wersja sport skrzyni czy leona ? :roll:
                                                Mam ten sam silnik (ASV) i skrzynie o takim samym oznaczeniu :roll: U mnie przy 205km/h jest cos ~4.300obr/min.
                                                TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Samiec
                                                  Zamieszczone przez leotdi
                                                  Mam EGS (wersja Sport) i przykładowo dla 220km/h licznikowo obroty wynoszą 4.500
                                                  EGS to jest wersja sport skrzyni czy leona ? :roll:
                                                  Mam ten sam silnik (ASV) i skrzynie o takim samym oznaczeniu :roll: U mnie przy 205km/h jest cos ~4.300obr/min.
                                                  u mnie jest okolo 210 przy 4300... takie roznice to moga to byc bledy licznikowe mi sie wydaje, a propo skrzyni na leonclubie koles wsadzal skrzynie 6 biegowa i jest o wiele ciszej i tak jak mowicie auto jest szybsze. jezeli chodzi o przyspieszenie to chyba nie odczul roznicy

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X